The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Koniec z wybujałymi oczekiwaniami – czas na fakty dotyczące 5G

Amanda Gambill •

Branża telekomunikacyjna podsyca rozgłos wokół standardu 5G. Najważniejsza jest gotowość do jego wdrożenia. Większość ekspertów zgodnie twierdzi, że nowa generacja technologii telefonii komórkowej przyniesie przedsiębiorstwom i konsumentom niezwykłe zmiany — – opinię tę potwierdza webinarium przygotowane przez Vertiv i firmę analityczną 451 Research.

Firma 451 Research uważa, że „wdrożenie technologii 5G będzie najtrudniejszym i wywierającym największy wpływ procesem usprawniania infrastruktury sieciowej, jakiego kiedykolwiek doświadczyła branża telekomunikacyjna, ponieważ jest elementem bardzo złożonej cyfrowej transformacji obejmującej konwergencję technik informatycznych i sieci oraz wymaga radykalnych zmian w sposobie tworzenia i wdrażania oprogramowania”.

Wielkość zmian i potencjalne korzyści, jakie może przynieść technologia 5G, nadają jej rozgłos, wywołują oczekiwania, a czasami nawet uczucie niepokoju związanego z nadchodzącą transformacją. Operatorzy telekomunikacji zadają sobie pytanie: co powinienem zrobić teraz, aby przygotować się na 5G? Co robią inni? Czy mam wystarczająco dużo czasu?

Na szczęście webinarium „Nadzieje i obawy branży telekomunikacyjnej związane z 5G” odpowiada na te pytania i omawia dane zebrane w badaniu przeprowadzonym wśród 100 operatorów telekomunikacji na całym świecie. Bazując na informacjach zebranych w analizie i własnym doświadczeniu, prezenterzy wyjaśniają niejasności związane z zagadnieniem. Omawiają również problemy i przedstawiają koncepcje ich rozwiązania.

Posłuchaj nagrania webinarium i zdobądź informacje o:

  • Najważniejszych trendach branży, które wpływają na ewolucję 5G
  • Najważniejszych zagrożeniach w najbliższych trzech latach
  • Ramach czasowych wdrożenia 5G, bowiem na pełny zasięg 5G będziemy musieli jeszcze poczekać
  • Usługach, których wdrożenie planowane jest w najbliższej przyszłości
  • Technicznych czynnikach decydujących o sukcesie firmy w 5G
  • Wyzwaniach w zakresie łączności, które pomoże pokonać efektywna energetycznie krawędź sieci

„Jeżeli nie rozwiążemy kwestii poboru energii elektrycznej przez sieć 5G, może ona potencjalnie zagrozić korzyściom finansowym płynącym ze stworzenia nowej technologii i budowania nowych infrastruktur telekomunikacyjnych” – powiedział Eric LeCalvez, Wiceprezes ds. Strategicznych Klientów Telekomunikacyjnych Vertiv na region EMEA.

Zarówno LeCalvez, jak i Brian Partridgez z 451 Research, zgodnie twierdzą, że zapowiedź mówiąca o możliwości świadczenia nowych usług i generowania przychodów przez 5G zostanie zrealizowana tylko wtedy, kiedy zostaną opracowane i rozwinięte nowe modele operacyjne. Przygotowanie i współpraca pomiędzy działaniami sieci, IT i centrum danych a także silne wsparcie ze strony partnerów branży będą mieć krytyczne znaczenie.

Zacznij przygotowania od obejrzenia tego webinarium!

Posłuchaj webinarium

Powiązane artykuły

PARTNERZY
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja