The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź sprzedawcę internetowego

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Polecana przez Ciebie szafa serwerowa ma znaczący wpływ na wdrożenie klienta i może zaważyć na bezpieczeństwie. Wraz z firmą Spiceworks zorganizowaliśmy spotkanie na ten temat w radio On the Air Podcast i zebraliśmy opinie od profesjonalistów IT z całego kraju. Poniżej przedstawiamy listę przydatnych wskazówek związanych z wdrażaniem infrastruktury u klienta, które udzielili nam specjaliści IT.

Problem: Brak wyznaczonego miejsca na sprzęt IT.

W wielu firmach istnieje potrzeba stworzenia serwerowni, ale brak jest dla niej miejsca. Oto, co można zrobić, aby rozwiązać ten problem:

Rozwiązanie:

  • Należy zdefiniować natychmiastowe potrzeby i wprowadzić ich rozwiązania.
  • Nie zalecaj instalacji o zbyt dużej mocy – zastosuj rozwiązania, które można łatwo rozbudowywać w miarę upływu czasu.

Problem: Instalacja wentylacji w budynku jest nieodpowiednia.

Wydajna konfiguracja przepływu powietrza jest konieczna, nawet w przypadku instalacji kilku szaf lub małych pomieszczeń.

Rozwiązanie:

  • Sprawdź, czy szafa serwerowa oddaje ciepło do serwerowni. Istnieje wiele sposobów, aby to sprawdzić – wystarczy otworzyć tylne drzwi szafy.
  • Szafy z niezależnym systemem klimatyzacji precyzyjnej to ekonomiczny sposób na chłodzenie sprzętu. Nie wymagają dokonywania żadnych zmian w pomieszczeniu. Po otwarciu drzwi ciepło nie powinno wydostawać się na zewnątrz. Pamiętaj o poziomie hałasu wewnątrz szafy.

Bonus: Jeżeli klient posiada wystarczająco dużo czasu i odpowiedni budżet, przeprowadź audyt chłodzenia, który pomoże w odpowiedniej konfiguracji przepływu powietrza.

  • Analiza CFD pozwoli określić ścieżki przepływu powietrza przez pomieszczenie i miejsca, w których ciepło wydostaje się z szafy. Na podstawie wyników analizy możesz zalecić odpowiedni typ szafy lub usprawnienia przepływu powietrza.

Problem: Istnieje wiele opcji monitorowania. Które są istotne?

Typ monitoringu powinien zależeć od potrzeb klienta i pomieszczenia, którym dysponuje.

Rozwiązanie:

  • Klient może zastosować czujniki do monitorowania wielu lokalizacji na szafie. Na poniższej ilustracji przedstawiono typowe miejsca monitorowania urządzeń w centrum danych.
  • Część klientów wybiera zdalne monitorowanie za pomocą oprogramowania, co pozwala na gromadzenie danych z wielu urządzeń. Oprogramowanie do monitorowania posiada różne funkcjonalności. Poznanie możliwości finansowych klienta i potrzeb w zakresie dostosowania oprogramowania, to dobry punkt wyjścia do dalszych działań.
  • Należy również sprawdzić, jakie opcje posiada funkcjonujący sprzęt. Wiele produktów „usieciowionych” wyposażonych jest w interfejs sieciowy lub graficzny do monitorowania krytycznych warunków sprzętu.

800x600-environmental-conditions_300935_1.png

Problem: Czynniki środowiskowe komplikują wdrożenie.

Podczas doboru szafy należy wziąć pod uwagę miejsce jej zastosowania.

Rozwiązanie:

  • Jeśli siedziba klienta znajduje się w strefie zagrożonej trzęsieniami ziemi, dla zapewnienia bezpieczeństwa, należy przestrzegać miejscowych przepisów. Mogą one zalecać zakotwienie szafy do podłogi. Istnieje jednak wiele kwestii bezpieczeństwa i praktycznych, które zależą od warunków środowiskowych danego obszaru, a które należy uwzględnić.
  • Jeśli szafa jest zainstalowana na hali produkcyjnej lub innej otwartej przestrzeni, należy rozważyć wdrożenie jednostki autonomicznej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w środowisku produkcyjnym, gdzie istnieje ryzyko przedostawania się ciał obcych do wnętrza szafy. Inną opcją jest zbudowanie odrębnej serwerowni. Ale tu często w grę wchodzi dostępny czas i budżet.

Subskrybuj nasz blog i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami, technologiami i informacjami.

Powiązane artykuły

PARTNERZY
Charakterystyka ogólna
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja