The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź sprzedawcę internetowego

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Bezpieczeństwo inżynierów serwisowych w centrum danych

Nowa rzeczywistość pracy z domu powoduje niespodziewane obciążenie sieci, które nie zostały zbudowane z myślą o obsłudze takiej liczby zdalnych pracowników. Mechanizmy dystansu społecznego poddają centra danych i obiekty brzegowe nowym testom, a specjaliści IT analizują konsekwencje nowej normalności.

Technologia, i zapewniana przez nią łączność, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania odpowiedniego poziomu produktywności. Oznacza to jednak, że jakakolwiek awaria technologii powoduje paraliż na skalę większą niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie coraz częściej dzielimy świat na rozwiązania krytyczne i niekrytyczne. Stało się jasne, że serwisowanie i konserwacja sieci to dziedzina kluczowa. A to oznacza, że inżynierowie serwisu muszą dbać o centra danych i obiekty brzegowe dla zapewnienia dostępności i przepustowości sieci.

Dlatego, mając na uwadze kwestie zdrowotne, pracownicy serwisu powinni przestrzegać poniższych najlepszych praktyk, by chronić siebie, swoich współpracowników i klientów. Oczywiście, podstawą wszelkich procedur bezpieczeństwa powinny być zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz lokalnych władz zdrowotnych.

  1. Podziel zadania na istotne i nieistotne. Zadania są istotne, jeśli służą utrzymaniu lub podniesieniu niezawodność krytycznych aplikacji i infrastruktury. Dotyczy to usług reagowania kryzysowego, napraw i konserwacji prewencyjnej. W większości przypadków to władze państwowe określają, czy dane przedsiębiorstwo ma znaczenie kluczowe. Wszystkie nieistotne zadania powinny zostać odłożone w czasie.
  2. Ustal wymagania dotyczące bezpieczeństwa w obiekcie. Powinny one objąć takie czynności, jak regularne kontrole temperatury wszystkich pracowników w obiektach zatrudniających więcej niż 10 pracowników, oświadczenia pracowników o braku kontaktu lub przebywania w miejscach ognisk wirusa, przestrzeganie praktyk dystansu społecznego oraz procedury dezynfekcji. Należy pamiętać, że zalecenia dotyczące bezpieczeństwa zmieniają się szybko. Dlatego należy zapewnić, że inżynierowie serwisu i przedstawiciele klienta będą objęci procedurami, które gwarantują posiadanie wiedzy na temat aktualnych wytycznych i wymogów oraz zgodność z nimi.
  3. Zachęcaj pracowników, którzy pracują w terenie do stawiania bezpieczeństwa na pierwszym miejscu. W sytuacji, kiedy zespół serwisantów uzna, że obiekt nie spełnia ustalonych wymogów bezpieczeństwa, wtedy powinien mieć prawo do odmowy lub przerwania prac w dowolnym momencie. Może to być powodem trudnych rozmów z klientami, ale ryzyko jest zbyt duże, by traktować je inaczej.
  4. Ogranicz podróże w jak największym zakresie. Postaraj się ograniczyć wizyty techników do lokalizacji w zasięgu jazdy samochodem i unikaj, w miarę możliwości, podróży środkami transportu publicznego, zwłaszcza samolotami i pociągami. Są to zasady zgodne z wytycznymi władz sanitarnych i ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa.
  5. Ustal ścisłe wytyczne dotyczące kwarantanny. Inżynierowie serwisowi powinni dokonywać częstych pomiarów temperatury, a w przypadku stwierdzenia gorączki, należy wymagać od nich poddania się dobrowolnej kwarantannie. Osoby te, zgodnie z zaleceniami WHO, CDC i władz sanitarnych, powinny również poddać się izolacji w sytuacji potencjalnego narażenia się w skutek jakiejkolwiek interakcji prywatnej lub zawodowej.
  6. Zachowaj czujność i chroń siebie oraz innych. Praktykuj dystans społeczny i wymagaj tego od innych. Myj często ręce, unikaj bliskiego kontaktu, zostań w domu, jeśli jesteś chory, nie wymieniaj uścisków dłoni, kaszl i kichaj zasłaniając twarz przedramieniem i stosuj zasady obowiązujące w miejscu pracy.
  7. Korzystaj z usług zdalnych. Nie wszystkie obiekty są wyposażone do obsługi usług zdalnych. Jednak w zakładach, w których są one wdrożone, firmy powinny je usilnie promować i w ten sposób ograniczać liczbę wizyt w obiektach oraz zapewniać ich sprawniejszą realizację. Dzięki zdalnemu monitorowaniu i usługom możesz gromadzić oraz analizować dane, a także inicjować działania na odległość i rozwiązywać potencjalne problemy. W ten sposób eliminujesz konieczność wysyłania pracowników w miejsce wystąpienia zdarzenia.

Podsumowanie: Praca z domu i powszechny dystans społeczny sprawiają, że niezawodność IT i łączności staje się o wiele bardziej istotna niż kiedykolwiek wcześniej. Wizyty serwisowe są niezbędne i trudno ich uniknąć, ale dysponujesz środkami, które możesz wdrożyć i zapewnić bezpieczeństwo pracowników serwisu oraz klientów.

Subskrybuj nasz blog i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami, technologiami i informacjami.

Powiązane artykuły

Services Image

Materiały wideo

Services
PARTNERZY
Charakterystyka ogólna
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja