Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź resellera

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Badanie Forbes Insight i Vertiv: centra danych nie spełniają potrzeb przedsiębiorstw?

marca 20, 2020

71% badanych firm przyznaje, że obecne centra danych nie zaspokajają ich wszystkich potrzeb

Warszawa, [20 marca 2020 r.] Tylko 29% osób podejmujących decyzje dotyczące funkcjonowania centrów danych twierdzi, że obecnie użytkowane przez nie obiekty spełniają firmowe potrzeby. Ale jedynie 6% przyznaje, że infrastruktura tych placówek jest modernizowana z wyprzedzeniem bieżących potrzeb. Są to jedne z najważniejszych informacji płynących z raportu opracowanego przez Forbes Insights i Vertiv (NYSE: VRT).

W publikacji "The modern data center: How IT is Adapting to New Technologies and Hyperconnectivity" przedstawiono analizę wyników badania zrealizowanego wśród 150 dyrektorów i inżynierów pracujących w centrach danych w firmach z różnych branż na całym świecie.

Rezultaty wskazują na niepokojący brak planowania i przygotowania do współczesnego, ewoluującego ekosystemu danych. Pogłębiona analiza wyników ujawnia wyraźny kontrast między punktem widzenia zarządów a inżynierami. Przykładowo: 11% przedstawicieli zarządów twierdzi, że centra danych w ich firmach są modernizowane z wyprzedzeniem wobec aktualnych potrzeb. Tego samego zdania jest tylko 1% inżynierów.

Współczesne centra danych zmierzają w kierunku integracji zasobów przedsiębiorstwa, chmury obliczeniowej i środowisk brzegowych. Potrzebne jest więc dokładne planowanie, aby spełnić firmowe wymagania w zakresie przetwarzania danych, przy jednoczesnym zachowaniu celów biznesowych – powiedział Martin Olsen, wiceprezes Global Edge Systems w Vertiv. – Jest jednak jasne, że wiele przedsiębiorstw pozostaje pod tym względem w tyle. Mając to na uwadze, przewidujemy znaczne inwestycje wśród firm próbujących nadrobić zaległości i reagować na zmiany.

Inne znaczące wyniki badania:

  • 92% osób na stanowiskach CIO (Chief Information Officer) i CTO (Chief Technology Officer) twierdzi, że w najbliższej przyszłości ich działalność będzie wymagała krótszego czasu poświęconego na analizę danych.
  • 63% twierdzi, że stale ma trudności z zaspokojeniem potrzeb w zakresie przepustowości infrastruktury centrum danych.
  • Bezpieczeństwo centrów danych (45%) oraz ich wydajność (43%) to dwa obszary, które w najwyższym stopniu potrzebują modernizacji.
  • Bezpieczeństwo (43 proc.), tworzenie kopii zapasowych i gotowość na wypadek awarii (33 proc.), zdolność do wdrażania nowych technologii (28 proc.) oraz przepustowość sieci (27 proc.) to najczęściej wskazywane cechy, które zapewnią przedsiębiorstwom przewagę konkurencyjną.
  • Respondenci obecnie niechętnie korzystają z samodzielnie konfigurujących i samonaprawiających się rozwiązań w centrach danych. Natomiast 24% stwierdziło, że do 2025 r. ponad połowa tego typu placówek będzie miała możliwość samodzielnej konfiguracji, a 32% stwierdziło, że ponad połowa z nich będzie miała możliwość samonaprawiania.
O firmie Vertiv

Vertiv (NYSE: VRT) oferuje rozwiązania z zakresu infrastruktury IT, oprogramowania, analityki, a także szereg usług, które zapewniają nieprzerwane i optymalne działanie kluczowych systemów swoich klientów oraz ich rozwój, wraz ze wzrostem biznesu. Vertiv rozwiązuje najważniejsze wyzwania stojące przed administratorami centrów danych, sieci komunikacyjnych oraz obiektów komercyjnych i przemysłowych, za pomocą oferowanych systemów z zakresu zasilania, chłodzenia, infrastruktury informatycznej oraz usług wspierających środowiska chmurowe i brzegowe. Siedziba firmy Vertiv znajduje się w Columbus (Ohio, USA). Firma zatrudnia globalnie około 20 tys. osób i prowadzi działalność w ponad 130 krajach. Dodatkowe informacje oraz nowości i materiały dotyczące Vertiv dostępne są stronie Vertiv.pl.

Kontakt prasowy

Artur Szeremeta
public relations specialist
SAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 794 590 018
Email: artur.szeremeta(at)sarota.pl
Website: www.sarota.pl

PARTNERZY
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja