The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź sprzedawcę internetowego

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Pięć zmysłów na krawędzi: Jak czujniki mogą być Twoimi oczami i uszami

Matt „Griff” Keller •

W dzisiejszym środowisku brzegowym trudno jest mieć jasny obraz tego, co dzieje się w danym momencie. W wielu lokalizacjach znajduje się tak wiele obiektów – często odległych – że prawdopodobnie nie odwiedziłeś ich wszystkich i nie masz zbyt dobrego wglądu w sprzęt lub środowisko, w którym są one zlokalizowane.

Ponadto wiele obiektów na krawędzi sieci jest bezobsługowych, bez personelu IT na miejscu i bez dozoru sprzętu, chyba że coś się zepsuje. Nawet w przypadku obiektów nadzorowanych, w obecnym środowisku Twoja firma może nie być w stanie przywołać techników na teren zakładu z powodu wytycznych dotyczących dystansu społecznego.

Musisz mieć wgląd w te środowiska, a czujniki dostarczają informacji na temat tego, co dzieje się w każdej chwili. Na tym blogu przedstawię odpowiednie czujniki, współpracujące ze sobą, które mogą działać jako Twoje pięć zmysłów, aby ostrzec Cię o zagrożeniach:

Sieć bezprzewodowa czujników Vertiv uzyskała ostatnio tytuł finalisty konkursu na produkt inżynierski roku opracowywany przez konsultantów. Głosowanie jest otwarte do 18 września 2020 r.
Wgląd

Wiele czujników pozwala zobaczyć, co dzieje się w Twoim obiekcie, nawet gdy nie jesteś obecny. Zintegrowane kamery zapewniają wyraźny widok przestrzeni i zapewniają kontekst dla każdego alarmu, który może się włączyć. Czujniki światła przedstawiają informacje o oświetleniu. Mogą pokazać, czy ktoś otworzył drzwi, czy też ktoś przyszedł i włączył światło.

Czujnik kontroli dostępu pozwala lepiej zrozumieć, kto mógł uzyskać dostęp do przestrzeni. Czujniki wykrywania ruchu to inny sposób monitorowania aktywności w obiekcie i zapewnienia bezpieczeństwa.

Nawet w przypadku przebywania na miejscu może dojść do wycieku wody, dlatego też wykrywanie wycieków jest ważne dla wszystkich typów centrów danych. W obiektach na krawędzi sieci bez czujników nieszczelności niewykryte przecieki mają często katastrofalne skutki. Czujniki mogą pomóc w zidentyfikowaniu wycieków zaraz po ich wystąpieniu, aby wykonać konieczne kroki w sposób zdalny i ograniczyć uszkodzenia oraz naprawy.

Dotyk

Temperatura może być dużym problemem na krawędzi sieci. Obiekty na krawędzi sieci są często bezzałogowe, a niektóre nie są wyposażone w dedykowane zarządzanie termiczne. Nic dziwnego, że czujnik temperatury jest najczęściej stosowanym czujnikiem.

Twój sprzęt jest wrażliwy na zmiany temperatury, a wzrost nawet o kilka stopni może mieć znaczący wpływ na wydajność systemów IT. Ważne jest, aby mieć stały odczyt temperatury w obiektach, zwłaszcza gdy nie jesteś na miejscu, by poczuć, jaka wysoka lub niska temperatura tam panuje. Czujnik przepływu powietrza w połączeniu z czujnikami temperatury może pomóc zrozumieć, czy niedziałający system chłodzenia jest przyczyną wzrostu temperatury lub czy coś innego powoduje wzrost temperatury.

W zależności od lokalizacji obiektu, wilgotność lub jej braku może wyrządzić duże szkody w sprzęcie IT. Zbyt duża wilgotność może powodować kondensację, a gdy powietrze jest zbyt suche, problemem może być elektryczność statyczna. Czujnik wilgotności może zatem odgrywać ważną rolę w utrzymaniu optymalnej kondycji obiektu. Czujniki temperatury i wilgotności są często umieszczane w jednej obudowie, aby zapewnić bardziej holistyczne spojrzenie na obiekt.

Dźwięk

Gdy znajdujesz się w ośrodku, usłyszysz alarm lub zbyt szybko obracający się wentylator. Dzięki czujnikom dźwięku dowiesz się, co słychać w obiektach, gdy nie jesteś obecny. Czujniki te określają pomieszczenie jako punkt odniesienia i wskazują, czy poziom hałasu wzrasta. Mogą Cię ostrzec, gdy włączy się alarm lub gdy głośny sprzęt zostanie wyłączony.

Zapach

„Tam, gdzie jest dym, jest pożar”. Jakikolwiek dym w obiekcie może sygnalizować poważny problem, od awarii sprzętu po pożar. Czujniki dymu powinny być montowane we wszystkich domach, jak i w obiektach na skraju sieci. Możesz nie poczuć zapachu dymu, ale czujnik ostrzeże Cię o potencjalnym problemie, abyś mógł szybko działać.

Same czujniki są znaczącymi narzędziami. Jednak podobnie jak nasze pięć zmysłów, czujniki działają najlepiej razem. Otrzymujesz bardziej inteligentne dane i spostrzeżenia, gdy czujniki łączą się w całościowy pakiet. Na przykład czujnik temperatury i czujnik przepływu powietrza mogą informować, że drzwi są otwarte lub że urządzenie termiczne w pomieszczeniu nie działa, gdy powinno.

Partner taki jak Vertiv może pomóc w ustaleniu, które czujniki są odpowiednie dla Twoich lokalizacji brzegowych i jak je wdrożyć. Czujniki są częścią większego ekosystemu zdalnego monitorowania, zapewniającego kontrolę i spokój ducha.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach czujników, obejrzyj nasze webinarium, Wartość czujników na krawędzi.

Powiązane artykuły

PARTNERZY
Charakterystyka ogólna
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja