The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź sprzedawcę internetowego

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

5 najważniejszych czynników wyboru dostawcy usług dla centrum danych obsługującego Twoją infrastrukturę cyfrową

Uwaga spojler: nie chodzi o koszt robocizny!

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś problemów związanych z nieplanowanymi przestojami w centrum przetwarzania danych, wiesz, jak ważne dla zapewnienia ciągłości działania Twojej firmy jest prawidłowe serwisowanie i utrzymywanie krytycznej infrastruktury cyfrowej, w tym współpracujących ze sobą zasilaczy bezprzerwowych (UPS) i jednostek klimatyzacji precyzyjnej.

Gdy weźmiemy pod uwagę, że koszt minuty przestoju może kosztować firmę tysiące dolarów, to inwestycja w profesjonalnego dostawcę usług dla centrum danych, który zapobiegnie takim katastrofom, powinna być wyborem oczywistym. Jednak pierwsze pytanie, które zadają osoby decyzyjne, brzmi: „Ile to będzie kosztować?”

Niewątpliwie cena jest ważnym czynnikiem, ale nie powinna być jedyną miarą przy podejmowaniu decyzji o wyborze zaufanego dostawcy, zwłaszcza, że chodzi o utrzymanie najważniejszych podzespołów centrum danych. Tak naprawdę, to cena nie znajduje się nawet w pierwszej piątce naszej listy czynników. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych elementów o wiele ważniejszych niż koszt robocizny, a które w ostatecznym rozrachunku skutkują obniżeniem kosztów całkowitych firmy w dłuższej perspektywie:

  1. Jak szybko dostawca usług dla centrum danych reaguje na wezwanie? Pamiętaj, że minuta przestoju, to koszt tysięcy dolarów. W sytuacjach awaryjnych potrzebujesz dostawcy usług, który jest w stanie zrealizować zlecenie „na wczoraj”. Należy wybrać dostawcę, który znajduje się w rozsądnej odległości od obiektu, i który oferuje gwarantowany czas reakcji w miejscu instalacji. A ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi katastrofa, należy wybrać usługodawcę oferującego całodobową pomoc. Możesz również sprawdzić politykę nadawania priorytetów zgłoszeniom, by dowiedzieć się, w jaki sposób zostanie rozwiązana sytuacja awaryjna, kiedy zaistnieje potrzeba szybkiej reakcji wykwalifikowanych pracowników w miejscu zdarzenia.
  2. Jakie części zamienne oferuje dostawca i jaka jest ich dostępność? Zarówno w przypadku serwisu awaryjnego, jak i konserwacji prewencyjnej zastosowanie odpowiednich części zamiennych będzie mieć wpływ na funkcjonowanie Twojego sprzętu. Części te muszą być dostępne bezpośrednio, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych, kiedy czas jest na wagę złota. Wybierz dostawcę utrzymującego odpowiednie stany oryginalnych, a nie regenerowanych, części zamiennych. Sprawdź, czy wskaźnik dostępności części wynosi 90% lub więcej. Decyduje on o średnim czasie naprawy (MTTR), który powinien być możliwie jak najkrótszy, co przełoży się na szybsze wznowienie operacji. Jeżeli Twoja infrastruktura ma swoje lata, to sprawdź również dostępność części zamiennych wycofanych z produkcji przez oryginalnego dostawcę.
  3. Czy dostawca zapewnia aktualizacje oprogramowania firmware dla nowszego sprzętu? W przypadku nowoczesnych, cyfrowo zaprojektowanych i zarządzanych systemów, dostęp do aktualizacji oprogramowania sprzętowego OEM jest koniecznością. Aktualizacje oprogramowania sprzętowego powinny być wykonywane podczas wizyt konserwacji zapobiegawczej, gdyż gwarantują one prawidłowe działanie i utrzymanie sprzętu. Niektórzy dostawcy oferują własne oprogramowanie firmware, ale jedynym sposobem na zapewnienie optymalnej wydajności sprzętu są uaktualnienia od oryginalnego producenta.
  4. Jak szkoleni są inżynierowie serwisowi dostawcy? Każda wizyta serwisowa to potencjalna możliwość popełnienia błędu przez serwisanta. Jest rzeczą oczywistą, że im lepiej wyszkolony jest dostawca usług dla centrum danych w zakresie Twojego sprzętu, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia tych błędów. Dowiedz się, czy dostawca wdrożył wymagania dotyczące szkoleń i ciągłego doskonalenia techników serwisowych i poproś o aktualne zaświadczenia o kwalifikacjach oraz certyfikaty szkoleniowe. Należy również sprawdzić, czy dostawca został przeszkolony w zakresie serwisowania sprzętu danej marki. Idealnym dostawcą jest firma, która posiada stały dostęp do najnowszych informacji na temat Twojego sprzętu, a także do inżynierów producenta, schematów technicznych i specyfikacji.
  5. Czy dostawca usług posiada odpowiednie i udokumentowane procedury bezpieczeństwa? Dostawcy usług muszą nie tylko posiadać aktualną wiedzę na temat danego sprzętu, ale powinni również odbyć szkolenie w zakresie obsługi sprzętu elektrycznego. Dowiedz się, czy dostawca posiada sformalizowaną politykę bezpieczeństwa. Obsługę wrażliwego i krytycznego sprzętu powierz dostawcy, który posiada program ciągłych szkoleń i certyfikacji, udokumentowaną historię przestrzegania zasad bezpieczeństwa, oraz zdobył jedną lub dwie nagrody renomowanej organizacji branżowej.

Wybierz optymalną umowę serwisową dla centrum danych

Mając na uwadze krytyczny charakter infrastruktury cyfrowej i rolę, jaką odgrywa ona w utrzymywaniu działalności firmy, jej wydajności i rentowności, wybór dostawcy powinien być przemyślaną decyzją. Znajdź dostawcę, który spełni wszystkie powyższe wymagania i zyskaj pewność, że sprzęt, od którego zależy ciągłość działalności, jest w najlepszych rękach, a wykonane usługi będą miały trwałą wartość dla Twojej firmy.

Powiązane artykuły

PARTNERZY
Charakterystyka ogólna
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja