The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Lityum İyon Akü Yedeği

Lityum İyon KGK akü yedeği sistemleri, geleneksel VRLA akülerin kullanım ömürlerini ikiye katlayacak şekilde tasarlanmıştır. Daha az akü değişimi, daha yüksek sıcaklıklara dayanma ve hızlı şarj döngüleri sayesinde bu sistemler, edge veya dağıtık BT ortamlarındaki kritik altyapınızı korumak için idealdir.

Kabin Uygulamaları için Lityum İyon Akü Yedeği

Vertiv Edge Lityum İyon KGK

  • Hat etkileşimli KGK teknolojisi
  • 1500, 2200, 3000 VA modelleri mevcuttur

Şimdi satın alın

Lityum İyon Akü Yedekleme UPS'si nedir?

Kesintisiz güç kaynağı veya UPS, güç tamamen kesildiğinde veya yeterince düştüğünde BT ekipmanına yedek güç sağlayan bir cihazdır. Bazı kesintisiz güç kaynağı türleri, bir kullanıcının bilgisayarda yaptıklarını kaydetmesi ve kapanması için yeterli zamanı sağlarken, bazıları bir saatten fazla elektrik sağlayabilir.

Geleneksel UPS, kurşun asitli (veya VRLA) akülerle üretilir. Lityum-İyon akü teknolojisi 1980'lerden beri var. Teknolojinin kesintisiz güç kaynağına uygulanması yalnızca son yirmi yılda olmuştur. Neyse ki teknoloji, daha küçük işletmelerin ve BT çözümleri kuruluşlarının günlük uygulamalarda uygulamalarına izin verecek kadar gelişti.

Lityum İyon KGK Kullanılan Sektörler

800x600-314736_314737_0.jpg

Perakende Edge yerleştirmeleri Lityum İyon KGK teknolojisi için idealdir. Birçok büyük perakendeci, bu sistemleri, dijital ihtiyaçlarının arttığı ve kesinti durumunda güvenilir yedeklemeye ihtiyaç duydukları ve geleneksel VRLA sistemleri için gerekli bakımı desteklemek zorunda olmadıkları ülke genelindeki ayrı ayrı mağaza konumlarına entegre etmektedir.

  • Uzak perakende tesisleri
  • Depolar ve dağıtım

800x600-563876979-Digital-System-Education_314462_0.jpg

Okulların, uzaktan öğrenme teknolojisine güvenmek için artan eğitim gereksinimleriyle sistemlerinin çalışır durumda kalmasını sağlamaları gerekir. Birçok okul, toplam sahip olma maliyeti (TCO) ve her bir ünitede bakımın azalması nedeniyle yerleştirmelerinde lityum iyon KGK sistemlerinin yararını görmektedir.

  • Okullar
  • Yüksek Öğrenim

Manufacturing-CH01_800x600_315238_0.png

Üretim ortamları, teknolojilerini daha da geliştirmeye devam ediyor ve üretim hatlarını destekleyen BT’nin desteklediği ekipmanlara yakın olması gerekiyor. Bu durum çoğu zaman BT altyapısının geleneksel olarak bu amaçla tasarlanmamış yerlere yerleştirilmesiyle sonuçlanır. Üreticiler, daha az akü eskime oranıyla daha yüksek sıcaklıklara dayanabildikleri için Lityum İyon KGK sistemlerini kullanmaya devam etmektedir.

  • Üretim ortamları
  • Bir üreticideki BT odaları

800x600-healthcare-laboratory-dark-1050311748_264480_0.jpg

Hastanelerden yerel ve uzak ofislere kadar sağlık hizmetleri BT ekiplerinden ağlarında her zamankinden daha fazla talebi desteklemeleri istenmektedir. Endüstri, ek çalışma süresi, bakım ihtiyacının azaltılması ve genel verimlilik ihtiyacını desteklemek için lityum iyon KGK sistemlerine yönelmektedir.

  • Özel ofisler
  • Hastane BT odaları

Lityum İyon Akü Yedeği KGK Avantajları

Daha Düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO)

Lityum iyon KGK ile ihtiyaç duyulmayan akü değişimleri ve servislerine ek olarak VRLA sisteminin ilk yatırımını göz önünde bulundurarak, KGK sisteminizin toplam sahip olma maliyetini (TCO) %50 oranında düşürebilirsiniz.

Daha Uzun Kullanım Ömrü ve Çalışma Süresi

Lityum İyon KGK’nın beklenen kullanım ömrü 8 ila 10 yıldır ve bu süre, karşılaştırılabilir VRLA sistemlerinden 3 kat daha uzundur. Lityum iyon akünün şarj edilmesi gerektiğinde bu, yaklaşık üç saatte %90’a kadar tamamlanabilir.

Isı Dayanıklılığı

Kabinlerinizin üretim ortamı gibi daha yüksek sıcaklıklara maruz kaldığı durumlarda, lityum iyon aküler harika bir seçenektir. Bu KGK sistemleri, VRLA akülere kıyasla daha az eskime oranı ile daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir.

Verimlilik

Çok daha iyi bir performans için lityum iyon aküler rakip VRLA’lardan %40 ila %60 daha hafiftir. Daha hafif olmalarının yanı sıra %40 daha küçüktür. Bu özellikleri, lityumun takılmasını zahmetsiz, bakım yapılması kolay ve önemli ölçüde daha esnek hale getirir. Ayrıca, tipik kurşun asit akülerin tam çalışma süresi kapasitesinin %90’ına kadar şarj edilmesi 3 ila 6 saat sürerken, lityum iyonda bu 2 saatten az zaman gerektirir.

Daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Yedek güç kaynağı olarak lityum iyon aküleri kullanmanın avantajları hakkında daha fazla bilgi almak için detaylı raporumuzu indirin.

Lityum-İyon Size Ne Kadar Tasarruf Sağlayacağını Hesaplayın

Tasarruflarınızı ortaya çıkarmak için Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) Hesaplayıcımızdan faydalanın.

 

Aşağıdaki örnekte, bir Lityum İyon UPS satın alırken aşağıdaki tasarrufları görürsünüz.

VRLA'ya göre %65 Tasarruf

10 yıldan fazla 1500VA
770€'luk standart UPS alımı
2 Akü değiştirme
170€ Akü Başına Tahmini Maliyet
200€ Akü Değiştirme Başına Tahmini Maliyet

TASARRUFLARIMI BUL

LIO-TCO-Screen-03_328479_0.jpg

KGK KONFİGÜRATÖRÜ

İşletmenize Uygun Vertiv Edge Lityum İyon KGK’yı Hızlıca Bulun

Doğrudan bayi iş ortaklarımızdan birini arayın ve satın alın.

Yedeklemeniz için Yedek

Vertiv Edge Lityum İyon KGK ürünleri için Servisler ve Garantiler.

Garanti

Vertiv Edge Lityum İyon KGK, KGK ve akü için 5 yıllık standart garanti ile desteklenmektedir.

Servisler

Acil Durum Güç Paketi, Kurulum veya Başlatma Servisleri ile ekipmanlarınızı yönetmemize izin verin.
Daha fazla bilgi için tıklayın

İş Ortağı Oturumu Aç

Dil ve Lokasyon