The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Edge Kullanım Tipleri 2.0: Yerleştirmeye Hazır Edge Altyapı Modelleri

Edge Kullanım Tipleri 2.0: Yerleştirmeye Hazır Edge Altyapı Modelleri

İşletmeniz için En Uygun Edge Bilişim Altyapısını Tasarlama

Raporun tamamını indir

Fiziksel altyapı, tüm edge bilişim stratejilerinde kilit öneme sahiptir. Güç, soğutma ve kapatma ekipmanlarının yanı sıra desteklediği bilgi işlem, uygulamaların çalışabileceği temeli sağlar ve sayısız edge kullanımını mümkün kılar.

Çoğu yerleştirmenin, ek destek ve korumanın gerekli olduğu konumlarda bulunduğu göz önüne alındığında, edge’de doğru fiziksel altyapı seçimini yapmak daha da önemlidir. Edge altyapısında gezinme, edge’in geniş ve çeşitli tanımları ile daha karmaşık hale geldi. Bu faktörler, edge bilişim yerleştirmelerini araştıran kuruluşların %49’u için bir zorluk oluşturuyor. Mevcut altyapıyı en iyi nasıl kullanacakları ve gelecekteki ihtiyaçları desteklemek için günümüzde nereye yatırım yapacakları konusunda karar almaları gerekiyor.

Vertiv’in edge kullanım tiplerini kategorize etmek için bir sınıflandırma sağlayan Edge Kullanım Tipleri üzerindeki çalışmasına dayanan bu rapor, bu kullanım tiplerini dört farklı edge altyapı modeli tanımlamak için bir adım daha ileri taşıyor. Geliştirilen çerçevede; akıllı şehir, sağlık, imalat ve perakende uygulamalarında çeşitli sektör uygulayıcıları, veri merkezi uzmanları, çözüm sağlayıcıları ve sektör kuruluşları ile yapılan röportajlar baz alındı.

Edge Kullanım Tipleri 2.0 Yerleştirmeye hazır edge altyapı modelleri

Edge olgunlaştıkça ve edge tesisleri daha karmaşık hale geldikçe, edge altyapı modelleri oluşturmak, verimliliği artırabilecek, maliyetleri azaltabilecek ve yerleştirmeyi kolaylaştırabilecek tesise özgü ekipman ve tasarım standardizasyonunu anlamaya yönelik gerekli bir adımdır.

Edge, ağın ve daha büyük veri merkezi ekosisteminin kritik bir parçası olarak ortaya çıkmaya başladığında, son on yıl içinde edge yerleştirmelerini sürekli olarak tanımlama veya kategorize etme konusunda zorluk yaşamıştır.

2018 yılında edge kullanım tiplerinin tanıtımıyla kategorizasyona doğru ilk adımı attık.

Kullanım durumuna göre gruplandırma önemli bir adımdı, ancak edge'i tam olarak anlamak için ayrıntılara dalmak zorundaydık. Potansiyel bir edge yerleştirmesini değerlendirirken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bunlardan en önemlilerini belirledik ve onları, edge altyapısının hangi fiziksel şekle girdiğini daha iyi anlamamıza yardımcı olması için orijinal kullanım tipleri ile birlikte uyguladık.

Bu makale, tartışmayı kullanım tiplerinin geniş kategorizasyonlarından edge kullanım durumlarının, sektörlerin ve dış ortamların daha ayrıntılı ve pratik bir değerlendirmesine doğru ilerletmektedir.

Vertiv-Edge-Archetypes-WP-EN-NA-8-10-21-1-thumb-draft.png

Adı

Soyadı

E-posta Adresi

Şirket

Sektör

Ülke

Posta Kodu


Gizlilik Bildirimi Onayı

(679/2016 numaralı AB Düzenlemesinin 13. Maddesi uyarınca sunulan) kişisel verilerin işlenmesiyle ilgili bu gizlilik bildirimini alıp okudum ve şunlara izin veriyorum:

Kişisel verilerimin; sektör trendleri, etkinlikler, teklifler ve ürün lansmanları hakkında e-posta yoluyla haberdar olmak dâhil olmak üzere pazarlama amaçlarıyla işlenmesini kabul ediyorum.

     Processing request ...

İş Ortağı Oturumu Aç

Dil ve Lokasyon