The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Bir Vertiv üreticisinin temsilcisiyle çalışmak, karmaşık tasarımların benzersiz ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılmasını sağlar. Büyük bir projede teknik rehberlik isteyen bir kuruluşsanız, Vertiv ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir.

Daha Fazla Bilgi

Birçok müşteri, BT uygulamaları için Vertiv ürünlerini satın almak üzere bir Vertiv bayi iş ortağıyla birlikte çalışır. İş ortakları kapsamlı eğitim ve deneyime sahiptir ve Vertiv ürünleriyle tüm IT ve altyapı çözümlerini belirlemek, satmak ve desteklemek için benzersiz bir konuma sahiptir.

Bir Bayi Bulun

Neye ihtiyacınız olduğunu zaten biliyor musunuz? Online satın alma ve gönderim kolaylığı mı istiyorsunuz? Belirli kategorilerden Vertiv ürünleri online bir bayi aracılığıyla satın alınabilir.


Bir Bayi Bulun

Ürün seçiminde yardıma mı ihtiyacınız var? Sizin için doğru olan çözüme ulaşmanıza yardımcı olacak son derece kalifiye bir Vertiv Uzmanı ile konuşun.Bir Vertiv Uzmanı ile İletişime Geçin

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Vertiv ve Green Mountain Veri Merkezi Sürdürülebilirliğinde Çıtayı Yükseltiyor

• Mart 30, 2021

Dünyanın en verimli veri merkezlerinden biri, Vertiv’in sektör lideri güç ve termal yönetim teknolojileriyle, daha çevreci hale geldi

İstanbul, Türkiye [30 Mart 2021] – Küresel bir kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümleri sağlayıcısı olan Vertiv (NYSE: VRT) ve Norveçli kolokasyon (sunucu barındırma) sağlayıcısı Green Mountain halihazırda dünyanın en yeşil veri merkezleri arasında bulunan veri merkezinde verimliliği ve sürdürülebilirliği daha da artırmak için en son teknolojileri hayata geçirdi.  

Bir dağın derinliklerine oyulmuş eski bir NATO tesisinde bulunan DC1-Stavanger veri merkezi, yüzde 100 yenilenebilir hidroelektrikle çalışıyor ve tüm yıl boyunca sürekli 8 santigrat derecelik ısı sağlayan fiyorttan gelen bir suyla soğutuluyor. Bu eşsiz konum yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmada ve sıfıra yakın karbondioksit operasyonları için soğutucu ekipmanları en aza düşürmede büyük avantaj sunuyor. Yine de tüm veri merkezleri gibi bu veri merkezi de optimum çalışma süresini korumak için kesintisiz güç kaynakları (UPS) ve termal yönetim sistemlerine ihtiyaç duyuyor.

Green Mountain’in tasarım ve ürün müdürü Alexander de Flon Rønning konuyla ilgili şunları söyledi, “Yaptığımız her şeyi etkileyen sürdürülebilirlik kavramı, yeni kolokasyon merkezleri (sunucu barındırma merkezleri) inşa ettiğimizde de çok büyük önem taşıyor ve içerisinde birçok yeni özellik barındırıyor. Bütün müşterilerimiz enerjimizi nereden aldığımızı görebiliyor. Bu bizim için en önemli fark yaratan unsur”. Vertiv Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Giordano Albertazzi de şunları ifade etti:
“Avrupa’nın en büyük bulut ve veri merkezi operatörleri tarafından imzalanan The Climate Neutral Data Centre Pact, (İklim Nötr Veri Merkezi Paktı) veri merkezi endüstrisinin çevresel ayak izini azaltmaya yönelik en son taahhüdünü temsil ediyor. Sürdürülebilir ve dijital bir geleceğe etkili bir geçiş, hem yeni ve son teknoloji veri merkezi tesislerinin kurulmasını, hem de en yeni ve en verimli teknolojilerden yararlanmak için mevcut alanların geliştirilmesini gerekli kılıyor. Vertiv bu çabayı desteklemekten gurur duyuyor.”

Green Mountain yöneticileri kapsamlı bir araştırmadan sonra Vertiv teknolojilerini uygulamada görmek ve en yüksek performansını test etmek için İtalya’daki Vertiv Müşteri Deneyimi Merkezi’ni ziyaret etti.  Sonuç olarak,  Green Mountain, toplam 5 MW'lik soğutma kapasitesi için yüksek verimli Vertiv™ Liebert® PCW soğutulmuş su çevre birimlerini seçti. Liebert PCW, en son teknolojilerin kombinasyonu ve  tüm dahili bileşenlerin aerodinamiğini optimize eden bir iç tasarım sayesinde yüksek verimlilik standartları sağlıyor. Vertiv ayrıca paralelde uygulanan başka bir proje için UPS sistemlerinin tedarikçisi olarak seçildi. Bu kapsamda projeye geleneksel VRLA pil sistemlerine göre daha uzun ömürlü bir alternatif olan lityum iyon pil yedeğiyle desteklenen birkaç Liebert® EXL S1 UPS sistemleri tedarik ediyor.

Alexander de Flon Rønning, “Green Mountain için yeni bir ekipman satın alırken ürünlerin ve tedarikçilerin sürdürülebilirliği kilit faktördür. Vertiv gördüğüm en yüksek enerji verimliliğine sahip teknolojileri üretiyor ve bu teknolojiler, hali hazırda son derece yüksek bir derecelendirmeye sahip olan genel sürdürülebilirliğimizi daha da geliştirecek.  Ayrıca Vertiv’in sistemleri coğrafi olarak bulunduğumuz alana sığabilecek kadar kompakt bir yapıya sahip”, diye vurguladı.

De Flon Rønning, “COVID-19 sırasında projeyi yönetmek zordu” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm fabrikaların kapanacağından ve teslimatların duracağından endişeliydik. Neyse ki Vertiv geldi ve birçok konuda yardımcı olmanın yanı sıra sevkiyat takibini yaptı, kapalı sınırlara ve lojistik zorluklara rağmen ekipmanların sorunsuz şekilde teslim edilmesini sağladı. Eğer Vertiv sevkiyatlarda yardımcı olmasaydı, projeyi zamanında tamamlayamazdık.

De Flon Rønning sözlerini şöyle tamamladı, “Başka projeleri oluştururken de Vertiv’in veri merkezi teknolojisinden yararlanacağız. Biz bir ortak seçerken, bu seçimi uzun vadeli bir ilişki için stratejik bir bakış açısıyla yapıyoruz”, dedi.

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’na International Renewable Energy Agency (IRENA) [1], [2], [3], göre veri merkezleri; teknoloji inovasyonunun, enerji verimliliğinin, yenilenebilir enerjinin ve dijitalleşmenin sağladığı veri ekonomisinin merkez üssü olarak çok önemli bir rol oynuyor.

Green Mountain gibi veri merkezi operatörleri, sürdürülebilir enerji geçişini hızlandırmak isteyen ve güce ihtiyacı olan diğer endüstrilerin izleyebileceği örnek bir model olarak alınabilir.

Vertiv’in veri merkezi verimliliğini artırmaya nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Vertiv.com/SWC sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Vertiv Hakkında

Vertiv donanım, yazılım, iş analitiği ve devamlı servisleri bir arada sunarak müşterilerinin kritik öneme sahip uygulamalarının kesintisiz çalışmasını, en iyi performansı sunmasını ve ihtiyaca uygun şekilde büyümesini garanti altına alıyor. Vertiv veri merkezlerinin, haberleşme ağlarının, ticari ve endüstriyel tesislerin bugün karşılaştığı en önemli zorlukları çözerken güç kaynağı, soğutma ve IT altyapı çözüm ve servisleriyle buluttan uç nokta aygıtlarına kadar kapsamlı bir portföy sunuyor. Merkezi ABD'nin Ohio eyaletinde, Columbus'ta bulunan Vertiv'in 20 bine yakın çalışanı bulunuyor ve şirket 130'dan fazla ülkede iş yapıyor. Vertiv hakkında daha fazla bilgi, en güncel haberler ve içerikler için Vertiv.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  

Green Mountain Hakkında

Green Mountain İskandinavya’daki en büyük veri merkezi operatörlerinden biridir. Norveç’te son derece güvenli, yenilikçi ve sürdürülebilir ortak yerleşim veri merkezleri tasarlar, inşa eder ve çalıştırır. Veri merkezleri yüzde 100 düşük maliyetli yenilenebilir enerjiyle çalışır ve serbest soğutma kullanımı yüksek güç verimliliği sağlar.

 

BASIN İLETİŞİMİ

Ferda Ataş
T 0533 470 3274
E ferda.atas@piariletisim.com 

İş Ortağı Oturumu Aç

Dil ve Lokasyon