The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Bir Vertiv üreticisinin temsilcisiyle çalışmak, karmaşık tasarımların benzersiz ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılmasını sağlar. Büyük bir projede teknik rehberlik isteyen bir kuruluşsanız, Vertiv ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir.

Daha Fazla Bilgi

Birçok müşteri, BT uygulamaları için Vertiv ürünlerini satın almak üzere bir Vertiv bayi iş ortağıyla birlikte çalışır. İş ortakları kapsamlı eğitim ve deneyime sahiptir ve Vertiv ürünleriyle tüm IT ve altyapı çözümlerini belirlemek, satmak ve desteklemek için benzersiz bir konuma sahiptir.

Bir Bayi Bulun

Neye ihtiyacınız olduğunu zaten biliyor musunuz? Online satın alma ve gönderim kolaylığı mı istiyorsunuz? Belirli kategorilerden Vertiv ürünleri online bir bayi aracılığıyla satın alınabilir.


Online Bayi Bulun

Ürün seçiminde yardıma mı ihtiyacınız var? Sizin için doğru olan çözüme ulaşmanıza yardımcı olacak son derece kalifiye bir Vertiv Uzmanı ile konuşun.Bir Vertiv Uzmanı ile İletişime Geçin

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Vertiv Veri Merkezleri’nde Düşük Karbonlu Yakıt Aküsü Geliştirmek için Teknoloji Konsorsiyumu ile İş Ortaklığı Yapıyor

Aralık 14, 2021

Temiz Hidrojen Ortaklığı tarafından seçilen yedi kuruluştan oluşan konsorsiyum, dünya genelindeki veri merkezleri için daha yeşil bir gelecek sağlamak amacıyla yeni nesil bir yakıt hücresi platformu geliştirecek.

İstanbul, Türkiye [14 Aralık, 2021] –Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı  Vertiv (NYSE: VRT), bugün Temiz Hidrojen Ortaklığı’nın veri merkezlerine güç sağlamak için düşük karbonlu yakıt hücreleri geliştirmeye yönelik projenin finanse edilmesine yardımcı olmak için 2,5 milyon Euro sağlayacağını duyurdu. Bu projeyle veri merkezi operasyonlarından kaynaklanan karbon emisyonlarının yüzde 100’e kadar azaltılabileceği tahmin ediliyor.  EcoEdge PrimePower (E2P2) projesi, veri merkezi ortamı için ekonomik ve esnek ana güç çözümleri sağlayan düşük çevresel etkiye sahip yakıt hücreleri geliştirmeyi ve göstermeyi amaçlayan yeni bir kavram kanıtı girişimi.

Equinix, IfraPrime, RI.SE, Snam, SolidPower, TEC4FUELS ve Vertiv olmak üzere yedi şirketten oluşan konsorsiyum, veri merkezi dağıtımlarına ve diğer kritik altyapıya esnek ve temiz birincil güç sağlamak için katı oksit yakıt hücrelerinin kesintisiz güç kaynağı (UPS) teknolojisi ve lityum iyon akülerle yenilikçi bir entegrasyonunu keşfedecek. Doğal gaz katı oksit yakıt hücrelerinin (SOFC) birincil güç uygulaması olarak uygulanması, hem yedek hem ana güç sistemleri için yakıt aküsü uygulamalarında yeşil hidrojen kullanımının önünü açmada etkili olacak.

“Dijitalleşme ve veri merkezi endüstrisi artan bir hızla büyüyor ve bu nedenle çevresel açıdan sürdürülebilir bir geleceğe doğru yolculuğumuzu hızlandırmak daha da hayati önem taşıyor” diyen Vertiv’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika başkanı Giordano Albertazzi, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu ancak dijital dünya için sürdürülebilir güç sağlamak için yakıt hücresi çözümleri gibi temiz, yenilikçi teknolojileri geliştirerek mümkün olabilir. Vertiv, E2P2 kavram kanıtı girişimine aktif olarak katkıda bulunmaktan gurur duyuyor ve küresel müşterilerine yeni nesil güç çözümleri sunmayı sabırsızlıkla bekliyor.”

E2P2 projesi, Vertiv’in sürdürülebilirlik ve daha geniş Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) alanında yürüttüğü bir dizi girişimin sonuncusu. Vertiv ayrıca Sürdürülebilir Dijital Altyapı İttifakı (SDIA) ve Avrupa Veri Merkezi Birliği’nin (EUDCA) bir parçası. Avrupa Komisyonu’nun 2030 yılına kadar iklim açısından nötr veri merkezleri hedeflerine ulaşmak amacıyla İklim Nötr Veri Merkezi Paktı’na da katkıda bulunuyor.

E2P2 Projesi, şirketin veri merkezi endüstrisinde uygulama için temiz, sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji çözümlerinin geliştirilmesine öncelik verme ve destekleme çabasının bir parçası.

Sektör için daha yeşil bir gelecek

Yakıt hücreleri, kentsel elektrik şebekelerine olan talebi azaltabilecek daha temiz ve daha sessiz bir güç çözümü olarak kabul ediliyor. Bir veri merkezi kampüsünde konuşlandırılabilirler ve mevcut gaz ağları üzerinden taşınabilen ve dağıtılabilen doğal gaz, biyogaz, LPG veya yeşil hidrojen kullanarak çalışabilirler.

E2P2 Projesi, veri merkezlerine son derece esnek bir kritik güç kaynağı için gereksinimleri karşılamaya devam ederken önemli ölçüde karbon azaltımına yönelik heyecan verici bir gelişme de ortaya koyuyor. Bu vizyonun merkezinde diğer endüstriyel ölçekli uygulamalar için güvenilir, verimli ve merkezi olmayan güç kaynakları olarak; sabit yakıt hücrelerinin kabul ve alım fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için inovasyonu ve paydaş katılımını birleştiren pazar odaklı bir yaklaşım yer alıyor.

Konsorsiyum, yakıt hücresi enerjisinin Avrupa’daki veri merkezleri için ticarileştirilmesine giden yolu açmak için yakıt hücresi uygulamaları için yetkili açık standart geliştirmeyi umuyor ve endüstrinin AB karbon azaltma hedeflerine ulaşmadaki potansiyel rolünü ortaya koyuyor.

Öne Çıkanlar/Önemli Bilgiler

E2P2, Avrupa Komisyonu’nun Horizon 2020 programından Temiz Hidrojen Ortaklığı tarafından kısmen finanse edilen Equinix, InfraPrime, RISE, Snam, SolidPower, TEC4FUELS ve Vertiv’in ortak projesi.

Konsorsiyum, üst düzey konsept tasarımı ve ara yüz tanımlarını kolaylaştırmak için Avrupa’daki en iyi uygulamaları ve standartları geliştirmeye çalışan kuruluşlarla ilişki kuracak.

E2P2 proje hedefleri, daha yeşil bir şebeke elde ederken enerji yoğun sektörlerin ihtiyaçlarına güç sağlamak için yakıt hücrelerinin uygulanmasını hızla hızlandırmak için Avrupa Komisyonu’nun hedefleriyle uyumlu.

E2P3, dizel jeneratörlere dayanmayan ve Avrupa genelinde büyüyen hidrojen ve yenilenebilir enerji ekonomisini destekleyen 7/24 düşük karbonlu güç kavramını gerçek dünyadan bir kanıtını sergilemek de dahil olmak üzere birden fazla çevresel hedefe ulaşmayı hedefliyor. Amaç, ortaya çıkan birimlerin, çalışma süresi standartlarını korumak için yerleşik ek fazlalıklarla geleneksel güç kaynağı ve jeneratörleri değiştirmesi.

Vertiv, Vertiv™ Liebert® EXL S1 kesintisiz güç kaynağı (UPS) ve Vertiv™ HPL lityum iyon aküler dahil olmak üzere entegre bir yakıt hücresi güç modülü tasarlamak ve geliştirmek için veri merkezlerine yönelik prefabrike modüler çözümlerin yanı sıra AC güç sistemlerindeki kapsamlı deneyiminden yararlanacak.

İtalya merkezli Vertiv™ AC Güç iş kolu ile Hırvatistan merkezli Entegre Modüler Çözümler iş kolu arasındaki yakın iş birliği 2023 yılına kadar konsept kanıtı olarak hepsi bir arada 100 KW modülün mühendisliğinin anahtarı olacak. Nihai hedef ise birden fazla MW kritik yükü destekleyebilen ve dünya çapındaki veri merkezleri için daha yeşil bir geleceği kolaylaştıran ticari olarak uygulanabilir bir ürün geliştirmek. Eş zamanlı olarak Vertiv, dizel jeneratörlerin yerini almaya yardımcı olacak yeni hidrojen bazlı jeneratörler geliştirmek için önemli küresel müşterilerle birlikte çalışıyor.

E2P2 projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için E2P2.eu adresini ziyaret edin ve E2P2’yi LinkedIn’de takip edin.  

 

e2p2
Vertiv participates in the EcoEdge PrimePower (E2P2) project that will explore an innovative integration of solid-oxide fuel cells (SOFC) with uninterruptible power supply (UPS) technology and lithium-ion batteries to provide resilient and clean primary power to data centre deployments and other critical infrastructure. This will be instrumental to pave the way for the use of green hydrogen for fuel cells application, for both backup and prime power systems. © Vertiv
Vertiv Hakkında


Vertiv müşterilerinin hayati uygulamalarının sürekli çalışmasını, optimum performans göstermesini ve iş ihtiyaçlarıyla birlikte büyümesini sağlamak için donanım, yazılım, analiz ve devam eden hizmetleri bir araya getiriyor. Vertiv, buluttan ağın ucuna kadar uzanan bir güç, soğutma ve BT altyapısı çözümleri ve hizmetleri portföyüyle günümüzün veri merkezleri, iletişim ağları ve ticari ve endüstriyel tesislerinin karşılaştığı en önemli zorlukları çözüyor. Merkezi ABD'nin Ohio eyaletinde, Columbus'ta bulunan Vertiv, yaklaşık 21 bin kişiyi istihdam ediyor ve 130’dan fazla ülkede iş yapıyor. Daha fazla bilgi ve Vertiv’den en son haber ve içerik için Vertiv.com’u ziyaret edin.

Temiz Hidrojen Ortaklığı Hakkında


Yakıt Hücreleri ve Hidrojen Ortak Girişimi’nin (FCH JU) devamı olan Temiz Hidrojen Ortaklığı, gelişmiş temiz hidrojen teknolojilerinin geliştirilmesini ve iyileştirilmesini hızlandırmayı hedefliyor. Temiz Hidrojen Ortaklığı, FCH JU aracılığıyla kamu ve özel sektör arasındaki 13 yıllık iş birliğine dayanıyor. Bu ortaklık, Avrupa’nın yararına endüstri, işletmeler ve tüketiciler tarafından kullanılacak yenilikçi teknolojilerin deneysel aşamalardan mezun olmasına yardımcı olmak için oluşturuldu. Ortaklığın üç üyesi; Avrupa Komisyonu, Hydrogen Europe tarafından temsil edilen yakıt hücresi ve hidrojen endüstrileri ve Hydrogen Europe Research tarafından temsil edilen araştırma topluluğudur.

BASIN İLETİŞİMİ

Büşra Mıhçı
T 0539 512 61 11
E busra.mihci@piariletisim.com 

 

İlgili Makaleler

İŞ ORTAKLARI
Genel Bakış
İş Ortağı Oturumu Aç

Dil ve Lokasyon