Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź resellera

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Trendy centrum danych w 2021 r.

Pięć nowych i wzrostowych trendów, które kształtują globalny ekosystem cyfrowy

Zrozumienie trendów branży centrum danych to podstawa do podejmowania decyzji o optymalnym zarządzaniu infrastrukturą cyfrową, od której zależy działalność firmy. Zależność od centrum danych wzrosła wraz z przyspieszeniem digitalizacji na skutek bezprecedensowych, spowodowanych pandemią zmian w generowaniu i wykorzystywaniu danych.

Opinie ekspertów z całego świata pomagają właścicielom i operatorom centrum danych w opracowywaniu strategii i decydują o kształcie architektury rozwiązań, zarządzaniu budżetem i długoterminowych celach operacyjnych. Dlatego eksperci Vertiv w dziedzinie infrastruktury i wsparcia zidentyfikowali pięć trendów, które mogą, o ile już to się nie stało, wpłynąć na Twoją działalność w nadchodzącym roku.

800x600-data-center-utility-like-criticality-Vertiv-2021-Trends-EN_319528_0.jpg


Krytyczność centrum danych

Dotychczas istniało wiele lokalizacji, takich jak obszary wiejskie i miejsca oddalone od ośrodków miejskich, w których wykorzystanie możliwości centrum danych było niskie. Dzisiaj prognozuje się, że ze względu na upowszechnianie się pracy zdalnej i nauki na odległość, wykorzystanie tych obiektów wzrośnie. Łączność odgrywa coraz większą rolę i jest to kolejny element przyspieszający rozwój centrum danych oraz rozbudowę sieci. W rzeczywistości różnica między łącznością a dostępnością (tradycyjna miara jakości pracy centrum danych) zanika, ponieważ nie jest możliwe korzystanie z sieci bez solidnej, bezpiecznej łączności.

800x600-Digitalization-Vertiv-2021-Trends-EN_319529_0.jpg


Szybki postęp cyfryzacji

Zmiany w stylu życia wywołane globalną pandemią wyznaczają nowe cele dla infrastruktury cyfrowej, a inwestycje w ekosystem IT będą nabierać tempa i zagwarantują bardziej bezpieczną, niezawodną i wydajną pracę zdalną. Obecnie właściciele i operatorzy centrów danych potrzebują pełniejszego wglądu w coraz bardziej rozproszone sieci hybrydowe. Praktyka ta prawdopodobnie stanie się elementem długoterminowych działań w obiektach, w których już na początku pandemii wdrożono sprzęt i oprogramowanie do monitorowania, ograniczające do minimum czynności serwisowe w miejscu instalacji.

800x600-Trends-Vertiv-2021-Trends-EN_319531_0.jpg


Funkcjonalność małych obiektów i na obrzeżach sieci zbliża się do możliwości oferowanych przez duże centrum danych

Rosnąca krytyczność współczesnych rozwiązań brzegowych spowodowała potrzebę stosowania bardziej złożonych architektur. Będą one funkcjonować jako rozszerzenie podstawowych centrów danych. Obecnie taki obiekt to rozwiązanie o wiele bardziej złożone niż prosta szafa IT. Dlatego zapewnienie dostępności takiej krytycznej lokalizacji wymaga wdrożenia w niej funkcjonalności powszechnie spotykanych w dużych centrach danych hiperskali i korporacyjnych. Należy do nich monitorowanie, umożliwiające sprawniejsze sterowanie i zarządzanie klimatyzacją precyzyjną oraz gwarantujące wyższą efektywność energetyczną.

800x600-5G-Vertiv-2021-Trends-EN_319527_0.jpg


W dyskusji o 5G coraz więcej miejsca zajmują kwestie zużycia energii elektrycznej oraz efektywności i wydajności

Dostawcy usług telekomunikacyjnych od wielu lat mówią o korzyściach płynących z technologii 5G. Prognozuje się, że technologia ta spowoduje bezprecedensowe zmiany w funkcjonowaniu firm i konsumentów. Jednak, w miarę zbliżania się wdrożenia sieci 5G w 2021 r. w wielu krajach, w dyskusjach o nowej technologii coraz częściej będą poruszane takie kwestie, jak zużycie energii przez sieć 5G i metody poprawy efektywności energetycznej. Realizacja obietnic związanych z 5G wymaga zbudowania gęstej sieci, która według szacunków, będzie zużywać 3,5 razy więcej energii niż technologia 4G. Kwestia ta powoduje, że dostawcy zaczynają koncentrować się na opracowywaniu bardziej efektywnych rozwiązań i praktyk.

800x600-sustainability-Vertiv-2021-Trends-EN_319530_0.jpg


Zrównoważony rozwój wychodzi na pierwszy plan

Sieć 5G to tylko jeden z elementów mających znaczenie dla zrównoważonego rozwoju, i który będzie częstym tematem poruszanym w najbliższym roku oraz w przyszłości. Rośnie zależność od centrów danych (zwłaszcza obiektów hiperskali) i dlatego coraz większego znaczenia będzie nabierać kwestia kontroli zużycia energii i wody. A mając na uwadze fakt, że branża centrów przetwarzania danych odpowiada za około 1% globalnego zużycia energii, w 2021 roku prawdopodobnie rozpocznie się fala innowacji infrastrukturalnych, szczególnie w dziedzinie zarządzania klimatyzacją precyzyjną.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, w jaki sposób centrum danych może wykorzystać omówione i inne trendy branży, skontaktuj się z lokalnym biurem Vertiv.

Polecany artykuł

Eksperci Vertiv przewidują, że w 2021 r. centra danych staną się elementem krytycznym na miarę dostawców mediów

KOMUNIKAT PRASOWY – Wraz z nastaniem pandemii świat w ciągu jednej nocy przeniósł się do internetu, a krytyczność i zależność od centrów danych stały się trwałym elementem kryzysu.

PARTNERZY
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja