The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź sprzedawcę internetowego

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Lektura obowiązkowa: Rozwiązania dla branży centrów danych w 2021 r.

Istnieje całe bogactwo danych, które nie tylko pomagają w podejmowaniu noworocznych postanowień, ale również w wyznaczaniu ambitnych i realistycznych celów biznesowych.

Wstrząs wywołany pandemią spowodował, że wiele osób i firm ograniczyło się do reagowania na nową sytuację.

Wygląda na to, że rok 2021 będzie również pełny wyzwań, ale stabilizująca się sytuacja pozwala nam powrócić do konstruowania długoterminowych planów.

Na początku roku wielu z nas robi całoroczne plany i podejmuje noworoczne postanowienia. Wiele osób uznaje tę czynność za niedorzeczną, ma ona jednak swoją długowieczną tradycję. Sięga czasów Babilonii. Wtedy w trakcie religijnych obrządków obywatele zapewniali o swojej lojalności wobec króla i obiecywali również spłatę swoich długów oraz wypełnienie innych zobowiązań.

Starożytni Babilończycy mieli zapewne swoje sposoby na prognozowanie przyszłości, ale nie mieli dostępu do takiej ilości informacji, jaką dysponujemy obecnie.

Weźmy dla przykładu zamiar zrzucenia kilku kilogramów w 2021 r. Jeśli podchodzisz do tego wyzwania poważnie, to musisz najpierw zebrać pewne dane. Jaka jest Twoja obecna waga? Jaki jest Twój cel? Ile kilogramów można zrzucić tygodniowo w sposób bezpieczny dla zdrowia? Jak mówi przysłowie: „nie możesz zarządzać tym, czego nie możesz zmierzyć”.

I chociaż dane nie mają aż tak wielkiego znaczenia podczas wyznaczania osobistych celów, to są bez wątpienia istotnym czynnikiem w planowaniu przedsiębiorstw. Na szczęście nie brakuje analityków ani firm zajmujących się badaniami rynku, które mogą pomóc w tej kwestii.

Co jest siłą napędową branży centrów danych w 2021 roku?

Weźmy na przykład branżę centrów danych. Główne firmy analityczne opublikowały wiele raportów na temat tego, co może przynieść rok 2021 pod względem wydatków na IT, przełomowych technologii, fuzji i przejęć& i innych ważnych obszarów.

Są to m.in.:

  • Ogólne wydatki na IT: Gartner, w najnowszej prognozie, przewiduje, że wydatki na IT na całym świecie w 2021 r. wyniosą 3,9 biliona USD, co stanowi wzrost o 6,2% w porównaniu z 2020 r. Analitycy twierdzą, że przed dyrektorami ds. informatyki w 2021 r stoi trudne zadanie — – osiąganie oszczędności przy jednoczesnej rozbudowie IT.

  • Wzrost wydajności centrum danych: CBRE, firma świadcząca usługi w zakresie nieruchomości, publikuje globalne raporty, które prognozują wzrost liczby kolokacyjnych centrów danych. CBRE przewiduje, że w Europie nastąpi bezprecedensowe „tsunami oferty”: w 2021 r. zbudowane zostaną nowe obiekty o łącznej mocy 400 MW i ten trend utrzyma się kolejnym roku.

  • Przetwarzanie brzegowe: IDC oczekuje, że światowe wydatki na przetwarzanie brzegowe osiągną wartość 250 mld USD w 2024 roku. Tymczasem Forrester uważa, że rozwój sieci brzegowej może w rzeczywistości spowodować odpływ części budżetów IT z inwestycji na przetwarzanie chmurowe i spowodować pięciopunktowy spadek tempa rozwoju chmury publicznej.

Co te tendencje oznaczają dla centrum danych?

Vertiv nie tylko korzysta z udostępnianych danych i badań, ale również przygotowuje własne opracowania rocznych trendów w branży centrum danych.

Wśród trendów na 2021 Vertiv wymienia:

  • Krytyczność centrum danych: W ostatnich miesiącach wzrosła krytyczność centrów danych i infrastruktury cyfrowej dla funkcjonowania społeczeństwa i biznesu. Będzie to miało wpływ na rozwój i regulacje branży.

  • Szybki postęp cyfryzacji: Zmiany w stylu życia wynikające z globalnej pandemii doprowadziły do nowego spojrzenia na infrastrukturę cyfrową. Inwestycje w ekosystem IT – w tym centra przetwarzania danych – przyspieszyły, aby umożliwić bezpieczną, niezawodną i wydajną pracę zdalną.

  • Wdrażanie funkcjonalności dużych centrów danych w małych obiektach i na obrzeżach sieci: 2021 r. będzie rokiem migracji możliwości firmowych i hiperskalowych centrów danych do obiektów brzegowych. Infrastruktura brzegowa stanie się bardziej wydajna oraz wyspecjalizowana i będzie rozbudowana o możliwości zdalnego monitorowana systemów i zarządzania IT.

  • W dyskusji o 5G coraz więcej miejsca zajmują kwestie zużycia i efektywności elektrycznej: Wiele krajów rozpoczyna wdrażanie sieci 5G w 2021 r. i dlatego prognozuje się, że debata skupi się na takich zagadnieniach, jak zużycie energii przez tę sieć i metod poprawy efektywności energetycznej.

  • Zrównoważony rozwój staje się priorytetem: w 2021 r. prawdopodobnie nastąpi wzrost innowacji na rzecz zrównoważonej infrastruktury, ponieważ branża centrów danych zdaje sobie sprawę, że odpowiada za około 1% globalnego zużycia energii.

Niedawno Vertiv zorganizował spotkanie LinkedInLive, w trakcie którego bardziej szczegółowo analizowano te trendy. Grupa menedżerów przedstawiła nowe tendencje i skutki zmian, do jakich mogą one prowadzić.

Na koniec spotkania uczestnicy, mając na uwadze trendy w dziedzinie centrum danych, sformułowali „noworoczne postanowienia” dotyczące całej branży. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, obejrzyj LinkedIn Live.

Wydaje się, że przynajmniej część graczy w branży centrów danych nie poprzestaje na teoretycznych rozważaniach i jest gotowa podjąć konkretne działania. Dwadzieścia pięć firm i 17 stowarzyszeń przystąpiło do oddolnej inicjatywy o nazwie Europejski pakt klimatyczny dla centrum danych, której celem jest osiągnięcie przez europejskie centra danych miana obiektów neutralnych dla klimatu do 2030 r.

Jednak samo wyznaczenie celów to najprostsza część zadania. Rzecz w tym, aby realizować je w praktyce.

PARTNERZY
Charakterystyka ogólna
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja