The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź sprzedawcę internetowego

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Oto jak usprawnić podejmowanie decyzji i dokonać najlepszego wyboru dla swojej firmy.

Tak jak to jest z wieloma innymi rzeczami w obecnych realiach, w przypadku usług dla infrastruktury krytycznej Twojego centrum danych obsługującej Twoją cyfrową infrastrukturę, istnieje mnóstwo możliwości wyboru. Z jednej strony, jeśli nie chcemy pozostawiać niczego dziełu przypadku, mamy do dyspozycji kompleksowe programy utrzymania obejmujące regularne, planowane wizyty w ramach konserwacji prewencyjnej (PM), całodobowy serwis awaryjny, liczne dodatkowe usługi dla urządzeń zasilających (skanowanie w podczerwieni, utrzymanie rozdzielni oraz testowanie głównego i dodatkowego wyłącznika automatycznego), a także usługi optymalizacji dla jednostek klimatyzacji precyzyjnej. Na drugim końcu spektrum usług znajdują się pakiety podstawowe, które oferują pomoc jedynie w sytuacjach awaryjnych. I oczywiście również cały asortyment usług pośrodku.

Prawdopodobnie nie będziesz marnować czasu na porównywanie pakietów podstawowych i premium w zakresie okablowania, ale decyzja o zagwarantowaniu odpowiedniego poziomu ochrony dla sprzętu odpowiedzialnego za ciągłość działalności to już o wiele poważniejsza sprawa. Nikt nie chce płacić za usługi, których nie potrzebuje, ale zbyt niski poziom serwisowania może kosztować Cię wiele z powodu nieplanowanych przestojów, niskiej wydajności systemu lub nieefektywności energetycznej.

Decyzja o wyborze usług ma istotne konsekwencje dla Twojej firmy, ale nie musi być ani trudnym, ani stresującym procesem. Ostatecznie sprowadza się on do trzech elementów: zrozumienia wartości serwisowania, obliczenia czynnika ryzyka i oceny konsekwencji wystąpienia awarii sprzętu.

Teraz przyjrzymy się bliżej każdemu z tych elementów, co pomoże Ci z większą pewnością wybrać odpowiedni zakresu usług dla Twojego centrum danych.

  1. Jaką wartość zapewnia serwisowanie? Badania, w tym zlecone przez Vertiv, wyraźnie pokazują, że programy konserwacji zapobiegawczej (PM), o ile zostały prawidłowo wdrożone przez przeszkolonych inżynierów, gwarantują maksymalną niezawodność sprzętu centrum danych, w tym jednostek UPS, akumulatorów UPS, sprzętu rozdziału zasilania i jednostek klimatyzacji precyzyjnej. Regularna konserwacja zapobiegawcza zapewnia dostępność sprzętu dzięki systematycznym kontrolom, wczesnemu wykrywaniu i usuwaniu usterek, zanim one wystąpią lub przekształcą się w poważną awarię, której konsekwencją będzie kosztowny przestój. Według analizy Vertiv średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) zasilaczy awaryjnych (UPS), które są poddawane rocznie dwóm wizytom konserwacji zapobiegawczej, jest 23 razy dłuższy niż jednostek pozbawionych takiej opieki. Oczywiście, jeśli chodzi o niezawodność sprzętu, to nawet minimalny serwis ma dla niej duże znaczenie.

Regularne serwisowanie, oprócz zapewnienia ciągłości działania kluczowych aplikacji, zwiększa również dostępność sprzętu, podnosi efektywność energetyczną i zapewnia najwyższą wydajność systemu. Korzyści te potwierdzają zasadność kosztów ponoszonych na utrzymanie i często zapewniają trwałą wartość, która znacznie przewyższa koszt umowy serwisowej.

  1. Jaki jest Twój poziom ryzyka? Regularny serwis zawsze ma swoją wartość. Jednak, jaki jest poziom krytyczności serwisowania w Twojej konkretnej sytuacji? Innymi słowy, jakie jest prawdopodobieństwo, że Twój sprzęt ulegnie awarii? Większość sprzętu zasilania i klimatyzacji precyzyjnej jest produkowana z myślą o wyjątkowej niezawodności, to jednak wszystkie urządzenia zawierają elementy o ograniczonej żywotności, które należy wymieniać zgodnie ze specyfikacjami producenta. Większość wizyt serwisowych polega na wykonaniu przeglądów, testów, pomiarów i regulacji tych elementów, a także na koniecznej wymianie części oraz przeprowadzeniu innych czynności sprzyjających utrzymaniu sprzętu w dobrym stanie.

Istotną kwestią jest decyzja o częstotliwości wizyt konserwacji prewencyjnej. Wpływa na nią w dużej mierze wiek i stan sprzętu oraz zalecenia producentów. Istotny jest również rodzaj zastosowania, projekt instalacji i rzeczywiste warunki pracy. Oczywiście starsze urządzenia, pracujące w bardziej wymagających środowiskach, na przykład w których jakość zasilania jest niska, są bardziej narażone na awarie i mogą wymagać częstotliwości serwisowania, wyższej niż zalecana przez producenta.

  1. Jaki poziom ryzyka możesz tolerować? Po określeniu poziomu ryzyka awarii, kolejnym krokiem będzie ocena konsekwencji awarii systemu infrastruktury cyfrowej. Pomyśl, co się stanie, jeśli Twój system ulegnie awarii. Czy nazwałbyś takie zdarzenie jedynie niedogodnością (np.: Twoi pracownicy nie mają dostępu do plików, a może tracisz jeden lub dwa dni robocze)? A może uznałbyś je za katastrofę, kosztującą Twoją firmę setki tysięcy dolarów utraconych przychodów, zniechęcającą klientów i szkodzącą Twojej marce? Im poważniejsze konsekwencje awarii, tym istotniejsze staje się jej zapobieganie i tym bardziej powinieneś rozważyć inwestycję w serwis.

Podczas tej analizy należy pamiętać o nadmiarowości. Jeśli w centrum danych znajduje się wiele urządzeń pełniących tę samą funkcję lub jeśli posiadasz zapasowy obiekt, wtedy konsekwencje awarii jednego urządzenia lub całego centrum danych są mniejsze, ponieważ posiadasz już rozwiązanie awaryjne. Co nie znaczy, że w tym przypadku serwis nie ma znaczenia. Ale dzięki wysokiej nadmiarowości, możesz wydłużyć czas między wizytami serwisowymi.

Nie ma dobrych ani złych odpowiedzi—Twój poziom komfortu jest najważniejszy

Regularne serwisowanie infrastruktury krytycznej centrum danych, w tym sprzętu zasilania i jednostek klimatyzacji precyzyjnej, może być dla firmy bezcenne z wielu powodów. Zalecamy co najmniej współpracę z przeszkolonymi inżynierami, którzy pomogą w przestrzeganiu zaleceń producentów i zapewnią profesjonalne testy oraz wymianę elementów. Ponadto wyższy poziom serwisowania może mieć kluczowe znaczenie dla osiągnięcia poziomu dostępności, wydajności i efektywności, elementów tak istotnych dla misji Twojej organizacji, zadowolenia klientów i ciągłego sukcesu Twojej firmy.

Kliknij tutaj, aby poznać usługi Vertiv.

PARTNERZY
Charakterystyka ogólna
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja