GXT5LI-6000MVRT3UXLN
Vertiv™ Liebert® GXT Lithium-Ion 6000VA, 120V/208V Online UPS with Hardwired Input and Hardwired Output, Vertiv™ Liebert® IntelliSlot™ with RDU101, and Extended Runtime Capability
Obtener el folleto Obtener el manual
Login to Save for Later
Principales beneficios:
  • Extended Warranty: Standard 5-year warranty provides peace of mind your investment is protected.
Resulta ideal para:
  • Banking
  • Financial and Insurance
  • Education
  • Government
  • Healthcare
  • Manufacturing
  • Retail and Wholesale
Garantía: Garantía estándar de 5 años para equipos electrónicos y las baterías.
Beneficios
Características
5-years standard warranty on the UPS and batteries
Unity Output Power Factor delivers more usable power, saving space and cost
High efficiency, up to 95% in double-conversion online mode to deliver energy savings
Flexible rack/tower convertible form factor
Remote Emergency Power Off (EPO) to turn off the UPS in the event of an emergency
Four (4) integrated programmable dry contacts for secure local UPS monitoring and management
Environmentally Friendly RoHS and REACH compliant
GXT5LI-6000MVRT3UXLN
Product Overview
Capacidad
6000VA / 6000W
Rango de voltaje de entrada
120V/240V
Rango del voltaje de salida
208 V (120 V/240 V (configurable por el usuario)
Cableado
Cableada (L1, L2, N, G)
Peso (lbs / kg)
100 lbs
Peso (lbs / kg)
45.35 kgs
Alto (pulgadas / mm)
5.2 in
Alto (pulgadas / mm)
132 mm
Ancho (pulgadas / mm)
16.9 in
Ancho (pulgadas / mm)
430 mm
Fondo (pulgadas / mm)
35 in
Fondo (pulgadas / mm)
890 mm
Interfaces/Ports
Opciones de interfaz
Serial Port, Network RJ-45 (RDU101), USB
Operational Conditions
Temperatura de funcionamiento
32°F to 104°F (0°C to 40°C) (10% Derating at 50°C)