The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Sunucu Barındırma ve Bulut

Vertiv global çözümleri ile özelleştirilmiş sunucu barındırma çözümleri

The Vertiv Advantage

Vertiv global solutions takes a holistic view of projects, working with you from the initial requirements all the way through project execution.

We tailor the solution for your specific requirements, pre-engineering, pre-configuring, pre-testing, and pre-validating the products, allowing for rapid delivery and on-site assembly. Our solutions are supported by a global manufacturing and supply chain footprint, built on decades of leadership in data center and telecommunications applications.

Broşürü İndir

Vertiv Global Solutions

Provide designs and build a facility with scalable cooling, power, and whitespace.

Engage with IT, facilities, network, and security to integrate with the project from initial requirements through execution.

Drive out inefficiency by customizing pre-tested, factory-integrated, multi-vendor solutions and assembling them on-site.

FEATURED SUCCESS STORY

T-Systems achieves rapid availability and scalability

Following its strategic vision to provide cloud services, T-Systems’ need for data center expansion became paramount.

After a thorough analysis, Vertiv helped standup a modular, containerized construction solution as the ideal option to successfully achieve rapid availability and high scalability; easily allowing for future phases of expansion as well as a staged investment.

Read The Full Story

Related Products & Services

VERTIV™ Power Module

VERTIV™ Power Module, iş taleplerinizi karşılamak için izole edilmiş, güçlü, kritik altyapı kapasitesini tam zamanında kurmanızı sağlar.

Front view of the Trinergy Cube modular, online UPS system

Liebert Trinergy Cube KGK, 150 kW-3,4 MW

Liebert® Trinergy™ Cube, kurumsal veri merkezlerine eşsiz bir performans sağlayan yeni nesil Trinergy KGK'dır. Gittikçe artan iş talepleriyle birlikte değişmeye hazır bu sistem en üst düzeyde güç kullanılabilirliği ve daha az toplam sahip olma maliyeti, minimum enerji tüketimi ve CO2 emisyonu sağlar. En son yüksek verimlilik Dinamik Çevrimiçi modu, kullanılabilirlikten ödün vermeden %99'a varan çalışma verimliliği sağlar.

Liebert EXL data center UPS family side view

Liebert EXL S1 UPS, 100-1200 kW

Liebert® EXL S1, orta ve büyük ölçekli veri merkezleri ve kritik uygulamalar için güvenli güç, birinci sınıf yük koruması ve maksimum enerji tasarrufu sağlar. En son yüksek verimlilik Dinamik Çevrimiçi modu, kullanılabilirlikten ödün vermeden %99'a varan çalışma verimliliği sağlar.

Full view of the Liebert EFC - a Vertiv evaporative free cooling solution

Liebert EFC, Evaporatif Freecooling Çözümü

Sistem, tümü bir alanda sunulan dolaylı hava-hava ısı değişimine ve evaporatif soğutma teknolojisine sahiptir. Liebert EFC, evaporatif soğutma ilkesinden faydalanarak hava sıcaklıklarını düşürme özelliğine sahiptir. Liebert EFC bu teknoloji ile en üst seviye enerji verimliliği sunmanın yanı sıra, en aza indirilmiş çalışma maliyetlerinin elde edilmesini sağlayacak şekilde 1.03 değerinde pPUE seviyelerine ulaşabilmektedir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Birkaç basit soruyu cevapladığınızda, sizi sektörünüzden bir çözüm uzmanı ile görüştüreceğiz.

Dil ve Lokasyon