The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Bir Vertiv üreticisinin temsilcisiyle çalışmak, karmaşık tasarımların benzersiz ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılmasını sağlar. Büyük bir projede teknik rehberlik isteyen bir kuruluşsanız, Vertiv ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir.

Daha Fazla Bilgi

Birçok müşteri, BT uygulamaları için Vertiv ürünlerini satın almak üzere bir Vertiv bayi iş ortağıyla birlikte çalışır. İş ortakları kapsamlı eğitim ve deneyime sahiptir ve Vertiv ürünleriyle tüm IT ve altyapı çözümlerini belirlemek, satmak ve desteklemek için benzersiz bir konuma sahiptir.

Bir Bayi Bulun

Neye ihtiyacınız olduğunu zaten biliyor musunuz? Online satın alma ve gönderim kolaylığı mı istiyorsunuz? Belirli kategorilerden Vertiv ürünleri online bir bayi aracılığıyla satın alınabilir.


Online Bayi Bulun

Ürün seçiminde yardıma mı ihtiyacınız var? Sizin için doğru olan çözüme ulaşmanıza yardımcı olacak son derece kalifiye bir Vertiv Uzmanı ile konuşun.Bir Vertiv Uzmanı ile İletişime Geçin

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.


Deep in the Swiss mountains, in a former military bunker, there is a company providing modular and scalable data centre services. From pure housing through to full managed services - with an extraordinary level of security - DELTALIS is quite unique. In addition to physical security, this location frees the facility from the risks associated with an urban environment such as vibrations, overloaded energy networks, civil works and construction. And yet, being located only 60 minutes from Zurich, it’s connected to one of Europe’s thriving commercial hubs, ideal for both domestic and international accessibility.

Case Summary
Location:

Zurich, Switzerland

Critical Need: To deliver absolute physical and digital security so that the clients could trust Deltalis without question. Deltalis also wanted to provide a facility that would be trusted within the Swiss market - one of the most demanding anywhere globally. Finally, the aim was to offer customised services, delivering a more bespoke experience than can be found elsewhere in the market.
Vertiv Solution:
  • Trellis Inventory Manager for capacity management and change management which supports ISO 27001 compliance
  • Trellis Power Systems Manager to control and manage power consumption and efficiency
  • Trellis Site Manager to get a centralised view on the facility and centralise alarms to ensure compliance to ISO 27001
Download the Case Study

İlgili Makaleler

Rhenus Logistics Image

Vaka Çalışmaları

Rhenus Logistics
İŞ ORTAKLARI
Genel Bakış
İş Ortağı Oturumu Aç

Dil ve Lokasyon