The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Bir Vertiv üreticisinin temsilcisiyle çalışmak, karmaşık tasarımların benzersiz ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılmasını sağlar. Büyük bir projede teknik rehberlik isteyen bir kuruluşsanız, Vertiv ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir.

Daha Fazla Bilgi

Birçok müşteri, BT uygulamaları için Vertiv ürünlerini satın almak üzere bir Vertiv bayi iş ortağıyla birlikte çalışır. İş ortakları kapsamlı eğitim ve deneyime sahiptir ve Vertiv ürünleriyle tüm IT ve altyapı çözümlerini belirlemek, satmak ve desteklemek için benzersiz bir konuma sahiptir.

Bir Bayi Bulun

Neye ihtiyacınız olduğunu zaten biliyor musunuz? Online satın alma ve gönderim kolaylığı mı istiyorsunuz? Belirli kategorilerden Vertiv ürünleri online bir bayi aracılığıyla satın alınabilir.


Online Bayi Bulun

Ürün seçiminde yardıma mı ihtiyacınız var? Sizin için doğru olan çözüme ulaşmanıza yardımcı olacak son derece kalifiye bir Vertiv Uzmanı ile konuşun.Bir Vertiv Uzmanı ile İletişime Geçin

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

The Forno Bonomi Bakery, a true historical landmark in Verona since the mid-1800s, was the first company to produce sponge fingers on a global scale. Nestled in greenery, the Forno Bonomi plant is located at the edge of the Lessinia Nature Park (in Roverè Veronese) and covers an area of approx. 65,000 square meters with a workforce of a stable number of 170 employees.

Background

Forno Bonomi produces 90 tons of finished product daily day using a totally automated production cycle, from the storage of raw materials, the dosage of mixtures to packaging, boxing and palletizing. It has therefore always tried to operate energy-efficient production facilities, while having to manage constant micro interruptions on the automated manufacturing lines, which have caused some critical issues in the past. The company uses intensive warehousing operations 24/7, 6 days a week, with machines 3 meters high which, if halted for a very short time, can disrupt production or lead to production downtime and product wastage. The company therefore turned to Vertiv technologies to guarantee its operational continuity.

Results

  • Effective and reliable protection from potential interruptions or fluctuations in the power supply.
  • Greater availability of the supply, power and energy efficiency
 Case Summary
Location:

Roverè Veronese (Verona), Italy

Requirements:

Guarantee and safeguard a constant electrical power supply to ensure production continuity to the plant.

Vertiv Solutions
Download the Case Study

İlgili Makaleler

Kio Networks Success Case Image

Vaka Çalışmaları

Kio Networks Success Case
İŞ ORTAKLARI
Genel Bakış
İş Ortağı Oturumu Aç

Dil ve Lokasyon