Sorry, this page isn't available for your location.

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Współpraca z przedstawicielem Vertiv umożliwia dostosowanie złożonych projektów do indywidualnych potrzeb. Jeśli reprezentujesz organizację, która poszukuje wskazówek technicznych dotyczących dużego projektu, Vertiv zapewni Ci potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

Wielu klientów współpracuje z resellerem i/lub partnerem Vertiv, a następnie kupuje produkty Vertiv dla własnych zastosowań IT. Partnerzy są gruntownie przeszkoleni, posiadają odpowiednie doświadczenie oraz są dobrze przygotowani do konfigurowania, oferowania i wspierania rozwiązań oraz infrastruktury IT, przy użyciu produktów Vertiv.

Znajdź resellera

Już wiesz, czego potrzebujesz? Potrzebujesz wygodnych zakupów online i dogodnych warunków transportowych? Niektóre kategorie produktów Vertiv można zakupić za pośrednictwem resellera internetowego.


Znajdź sprzedawcę internetowego

Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Porozmawiaj z wykwalifikowanym specjalistą Vertiv, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.Skontaktuj się z ekspertem Vertiv

Sorry, this page isn't available for your location.

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Vertiv dołącza do sojuszu Sustainable Digital Infrastructure Alliance, aby pomóc w rozwoju neutralnej klimatycznie gospodarki cyfrowej

września 21, 2021

Jest to kolejny ruch, będący następstwem podjętej wcześniej współpracy w ramach organizacji European Data Centre Association (EUDCA) oraz ogłoszonego niedawno paktu na rzecz neutralnych klimatycznie centrów danych

Warszawa, [21 września 2021] - Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, ogłosił dziś, że został głównym sponsorem sojuszu Sustainable Digital Infrastructure Alliance (SDIA). Vertiv będzie wykorzystywał swoją wiedzę, globalny zasięg oraz pozycję lidera w kilku kluczowych obszarach związanych z technicznym funkcjonowaniem centrów danych, aby wesprzeć misję SDIA polegającą na zjednoczeniu kluczowych graczy z rynku rozwiązań infrastruktury krytycznej w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju.

Utworzony w 2019 roku sojusz SDIA jest siecią non-profit, zrzeszającą ponad 65 przedsiębiorstw z całej Europy i spoza niej, działającą na rzecz wspierania realizacji ich planu wdrażania zrównoważonej infrastruktury cyfrowej do 2030 roku. W organizacji tej są firmy reprezentujące wszystkie rodzaje interesariuszy ekosystemu cyfrowego – od zapewniających dostawy energii i obsługujących centra danych, po operatorów sieci światłowodowych i twórców oprogramowania.

Doświadczenie i wiedza firmy Vertiv w sektorze infrastruktury krytycznej, w tym centrów danych, są bardzo dobrze ugruntowane – powiedział Max Schulze, prezes SDIA, witając Vertiv w sojuszu. – Razem będziemy nadal rozwijać nowe koncepcje i technologie, aby urzeczywistnić ideę neutralnych dla klimatu centrów danych oraz infrastruktury cyfrowej.

Osiągnięcie udanej transformacji do zrównoważonej i cyfrowej przyszłości będzie wymagało współpracy wielu różnych interesariuszy, w tym rządów, a także przedsiębiorstw z całej branży energetycznej i technicznej – powiedział Giordano Albertazzi, prezes Vertiv na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA), komentując partnerstwo z SDIA. – Firma Vertiv z dumą wspiera taką organizację jak SDIA, która może pomóc w zjednoczeniu tych podmiotów i dostosowaniu ich do wspólnego celu, jakim jest rozwój zrównoważonej gospodarki cyfrowej.

Początkowo Vertiv i SDIA będą koncentrować swoje działania w Europie, będącej obecnie w czołówce rozwoju technik zrównoważonego rozwoju, a także regulacji rządowych i inwestycji.

Podjęcie członkostwa Vertiv w SDIA to kolejne tego typu działanie. Producent w 2018 r. dołączył do organizacji European Data Centre Association (EUDCA), w której również pomaga przyczynić się do rozwoju niedawno ogłoszonego paktu na rzecz neutralnych klimatycznie centrów danych. Jest to ważna, samoregulacyjna inicjatywa określająca zasady, których spełnienie wprowadzi dostawców rozwiązań chmurowych i centrów danych na ścieżkę do osiągnięcia celu Komisji Europejskiej w zakresie neutralnych klimatycznie centrów danych do 2030 r. Pakt ten wspiera także szerszy cel Europejskiego Zielonego Ładu, którego celem jest, aby Europa stała się pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem do 2050 r.

Współpraca z SDIA jest kolejnym przykładem postępu, jaki firma Vertiv poczyniła w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowania w dziedzinie środowiska, działalności społecznej i zarządzania (Environmental, Social and Governance, ESG). Do europejskiej oferty Vertiv trafiły ostatnio wysokowydajne produkty, takie jak zasilacz UPS Liebert EXM2, chiller wyposażony w inwerterową sprężarkę śrubową Liebert AFC, korzystający z czynnika chłodzącego o niskim wpływie na globalne ocieplenie (Global Warming Potential, GWP) oraz innowacyjny zasilacz UPS Vertiv Liebert EXL S1 z funkcją Dynamic Grid Support, która umożliwia przedsiębiorstwom pochłaniającym duże ilości energii proaktywne wykorzystanie systemów UPS i wspieranie przejścia na ekologiczne źródła energii.

Odnawialne źródła energii charakteryzują się niestałą dostępnością, ale stanowią coraz większe wyzwanie dla konwencjonalnego wytwarzania energii elektrycznej. Wymagane jednak od nich jest, aby pomagały w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, generowaniu przychodów i obniżeniu rachunków za energię. W marcu 2021 r. firma Vertiv ogłosiła również, że wsparła norweskiego dostawcę usług kolokacyjnych Green Mountain we wdrażaniu najnowocześniejszych technik w celu dalszego zwiększenia wydajności i zrównoważonego rozwoju w należącym już wcześniej do najbardziej ekologicznych centrów danych na świecie.

Niektóre z obszarów współpracy pomiędzy SDIA i Vertiv będą obejmować rozwój technologii grid-interactive. Członkowie SDIA, w tym operatorzy centrów danych i dostawcy infrastruktury dla nich, jak również firmy energetyczne, są dobrze przygotowani do pomocy w rozwoju i wdrażaniu nowych rozwiązań, które mogą poprawić integrację pomiędzy systemami krytycznymi a sieciami energetycznymi.

Więcej informacji na temat współpracy pomiędzy Vertiv i SDIA zostanie przedstawionych podczas panelu dyskusyjnego How is the climate imperative stimulating innovation? (Jak sprawy związane z klimatem stymulują innowacyjność?), który odbędzie się w trakcie zbliżającej się wirtualnej konferencji DCD Europe (13 października 2021 r., godz. 11.00).

O firmie Vertiv

Vertiv (NYSE: VRT) oferuje rozwiązania z zakresu infrastruktury IT, oprogramowania, analityki, a także szereg usług, które zapewniają nieprzerwane i optymalne działanie kluczowych systemów swoich klientów oraz ich rozwój, wraz ze wzrostem biznesu. Vertiv ułatwia poradzenie sobie z najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed administratorami centrów danych, sieci komunikacyjnych oraz obiektów komercyjnych i przemysłowych, za pomocą oferowanych systemów z zakresu zasilania, chłodzenia, infrastruktury informatycznej oraz usług wspierających środowiska chmurowe i brzegowe. Siedziba Vertiv znajduje się w Columbus (Ohio, USA). Firma zatrudnia globalnie około 20 tys. osób i prowadzi działalność w ponad 130 krajach. Dodatkowe informacje oraz nowości i materiały dotyczące Vertiv dostępne są stronie Vertiv.pl.

About SDIA

Założona w 2019 roku i mająca siedzibę w Hamburgu w Niemczech, organizacja Sustainable Digital Infrastructure Alliance e.V. (SDIA) jest siecią non-profit zrzeszającą ponad 65 członków i partnerów pracujących nad przyspieszeniem przechodzenia do zrównoważonej gospodarki cyfrowej. SDIA skupia przedsiębiorstwa z różnych branż i sektorów, zarówno publicznych, jak i prywatnych, w celu realizacji do roku 2030 swojego planu działania na rzecz zrównoważonej infrastruktury cyfrowej. Ma on na celu wdrożenie całościowego, systemowego podejścia do rozwiązywania wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem ICT, począwszy od dostaw energii i centrów danych, po sieci światłowodowe i oprogramowanie.

Oświadczenie dotyczące przyszłości

Niniejsza informacja zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości w rozumieniu ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r., sekcji 27 ustawy Securities Act oraz sekcji 21E ustawy Securities Exchange Act. Stwierdzenia te mają jedynie charakter przewidywań. Rzeczywiste wydarzenia lub wyniki mogą się znacznie różnić od tych przedstawionych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Aby zapoznać się z tymi i innymi ważnymi czynnikami ryzyka dotyczącymi firmy Vertiv i jej działalności, należy zapoznać się z dokumentacją firmy Vertiv złożoną w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w tym z jej najnowszym Raportem Rocznym na Formularzu 10-K i kolejnymi Raportami Kwartalnymi na Formularzu 10-Q. Firma Vertiv nie jest zobowiązana i wyraźnie zrzeka się wszelkich zobowiązań do aktualizacji lub zmiany oświadczeń dotyczących przyszłości, czy to w wyniku pojawienia się nowych informacji, przyszłych wydarzeń, czy też w inny sposób.

Kontakt prasowy

Artur Szeremeta
senior public relations specialist
SAROTA PR – agencja public relations
Tel.: +48 12 684 12 68
Kom.+48 794 590 018
Email: artur.szeremeta(at)sarota.pl
www.sarota.pl 

Powiązane artykuły

PARTNERZY
Charakterystyka ogólna
Logowanie dla Partnerów

Język i lokalizacja